Bolesławiec

portal i gazeta

Gdzie szukać?

  •  Baza firm i instytucji
  •  Działy portalu
  •  Forum
  •  Galeria zdjęć
  •  Głos Bolesławca
  •  Ogłoszenia
  •  Wiadomości

Wprowadź powyżej frazę, którą chcesz wyszukać (min. 3 znaki)

2014-07-31 czwartek, 31 lipca, Ignacego Ernesty

12:15Pan Peabody i Sherman
Kino Forum
21:00Metallica: Through the Never 3D
Kino Forum

» więcej wydarzeń

Catering Joker 2

Catering Joker 2
ul. Starzyńskiego 23, 59-700 Bolesławiec
tel. 664 762 757
http://www.jokerboleslawiec.pl/

Zakłady Ceramiczne "BOLESŁAWIEC"

Zakłady Ceramiczne "BOLESŁAWIEC"
ul. Kościuszki 11, 59-700 Bolesławiec
tel. 75 732 36 51, fax 75 732 49 96
http://www.ceramicboleslawiec.com.pl/

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Karkonoszy?
Liczba głosów: 207
Rozpoczęcie sondy 2014-06-16 15:41
nie 66 % 66 %
jest mi to obojętne 25 % 25 %
tak 9 % 9 %

Logo Głos Bolesławca

Wydanie: listopad 1992, strona: 1, 2
2252 wyświetleń

Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Takiej dekoracji i tak podniosłego nastroju w Bolesławcu chyba jeszcze nie było. Od 4 do 9 października byliśmy świadkami i uczestnikami wielkiego wydarzenia kościelnego, jakim było nawiedzenie Matki Boskiej obecnej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Na str. 2 zamieszczamy relację naszej Czytelniczki Pani Janiny P. uczestniczącej w tej doniosłej uroczystości w pierwszym dniu.

... Nawiedzenie naszego miasta rozpoczęło się w niedzielne popołudnie 4 października od parafii S.S. Cyryla i Metodego. Ogromne tłumy wiernych oczekiwały przybycia Obrazu słucha-jąc ze wzruszeniem słów kapłana, który mówił, że "Matka Boża w swym wizerunku przybyła do naszej wspólnoty parafialnej, aby ożywić naszą wiarę, umocnić nadzieję na lepsze jutro, abyśmy podejmując walkę ze złem i grzechem wzrastali w łasce u Boga i ludzi...".

Ulica Łasicka prowadząca do kościoła pod wezwaniem S.S. Cyryla i Metodego pięknie udekorowana i usłana kwiatami. Tłumy wiernych rozmodlonych i wpatrzonych w Obraz Matki Boskiej rozświetlony promieniami słońca. Na ramionach wiernych obraz powoli zbliża się do kościoła i wykonanego przez żołnierzy polowego ołtarza. Żołnierze też wnieśli obraz na przygotowany przez siebie ołtarz.

Proboszcz parafii, ksiądz Wojciech Mroszczak powitał Matkę Bożą oraz zgromadzonych wokół Niej przybyłych gości: Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego, licznie zgromadzone duchowieństwo i wiernych.

W imieniu władz miasta słowa powitania wypowiedział Prezydent Józef Król. Odczytany został telegram Ojca Świętego Jana Pawła II przysłany z okazji drugiego nawiedzenia diecezji przez Matkę Bożą.

Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa zjednoczyła wiernych, a przez całą noc trwało modlitewne czuwanie przed Obrazem. Nie było chwili, by kościół nie był pełen wiernych...".

Podobne, podniosłe uroczystości odbyły się we wszystkich bolesławieckich parafiach.

W uroczystościach uczestniczyli: Ks. Bp dr Adam Dyczkowskl sufragan legnicki, Duchowieństwo Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Legnickiej, Duchowieństwo Bolesławca, władze rejonowe z jej szefem, posłem Janem Kisilijczykiem oraz władze miasta z prezydentem Józefem Królem.

Redakcja