Bolesławiec

portal i gazeta

Gdzie szukać?

  •  Baza firm i instytucji
  •  Działy portalu
  •  Forum
  •  Galeria zdjęć
  •  Głos Bolesławca
  •  Ogłoszenia
  •  Wiadomości

Wprowadź powyżej frazę, którą chcesz wyszukać (min. 3 znaki)

jutro czwartek, 24 lipca, Kingi Krystyny

12:15Podkręć jak Beckham
Kino Forum
21:00Berlin. Lou Reed
Kino Forum

» więcej wydarzeń

Produkcja Żaluzji Lucjan Gabruś
Ul. Saperska 18, 59-700 Bolesławiec
tel. 662 094 742, fax 75 732 48 47

Pizzeria Piatto Veloce.

Pizzeria Piatto Veloce.
Łukasiewicza 11/41, 59-700 Bolesławiec
tel. 75 732 50 56, kom. 698 671 659
http://www.piattoveloce.pl/

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Karkonoszy?
Liczba głosów: 200
Rozpoczęcie sondy 2014-06-16 15:41
nie 67 % 67 %
jest mi to obojętne 24 % 24 %
tak 9 % 9 %

Logo Głos Bolesławca

Wydanie: listopad 1992, strona: 1, 2
2251 wyświetleń

Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Takiej dekoracji i tak podniosłego nastroju w Bolesławcu chyba jeszcze nie było. Od 4 do 9 października byliśmy świadkami i uczestnikami wielkiego wydarzenia kościelnego, jakim było nawiedzenie Matki Boskiej obecnej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

Na str. 2 zamieszczamy relację naszej Czytelniczki Pani Janiny P. uczestniczącej w tej doniosłej uroczystości w pierwszym dniu.

... Nawiedzenie naszego miasta rozpoczęło się w niedzielne popołudnie 4 października od parafii S.S. Cyryla i Metodego. Ogromne tłumy wiernych oczekiwały przybycia Obrazu słucha-jąc ze wzruszeniem słów kapłana, który mówił, że "Matka Boża w swym wizerunku przybyła do naszej wspólnoty parafialnej, aby ożywić naszą wiarę, umocnić nadzieję na lepsze jutro, abyśmy podejmując walkę ze złem i grzechem wzrastali w łasce u Boga i ludzi...".

Ulica Łasicka prowadząca do kościoła pod wezwaniem S.S. Cyryla i Metodego pięknie udekorowana i usłana kwiatami. Tłumy wiernych rozmodlonych i wpatrzonych w Obraz Matki Boskiej rozświetlony promieniami słońca. Na ramionach wiernych obraz powoli zbliża się do kościoła i wykonanego przez żołnierzy polowego ołtarza. Żołnierze też wnieśli obraz na przygotowany przez siebie ołtarz.

Proboszcz parafii, ksiądz Wojciech Mroszczak powitał Matkę Bożą oraz zgromadzonych wokół Niej przybyłych gości: Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego, licznie zgromadzone duchowieństwo i wiernych.

W imieniu władz miasta słowa powitania wypowiedział Prezydent Józef Król. Odczytany został telegram Ojca Świętego Jana Pawła II przysłany z okazji drugiego nawiedzenia diecezji przez Matkę Bożą.

Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa zjednoczyła wiernych, a przez całą noc trwało modlitewne czuwanie przed Obrazem. Nie było chwili, by kościół nie był pełen wiernych...".

Podobne, podniosłe uroczystości odbyły się we wszystkich bolesławieckich parafiach.

W uroczystościach uczestniczyli: Ks. Bp dr Adam Dyczkowskl sufragan legnicki, Duchowieństwo Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Legnickiej, Duchowieństwo Bolesławca, władze rejonowe z jej szefem, posłem Janem Kisilijczykiem oraz władze miasta z prezydentem Józefem Królem.

Redakcja