Bolesławiec

portal i gazeta

Gdzie szukać?

  •  Baza firm i instytucji
  •  Działy portalu
  •  Forum
  •  Galeria zdjęć
  •  Głos Bolesławca
  •  Ogłoszenia
  •  Wiadomości

Wprowadź powyżej frazę, którą chcesz wyszukać (min. 3 znaki)

2014-07-28 poniedziałek, 28 lipca, Aidy Innocentego

19:00Deszczowa Piosenka
Kino Forum

» więcej wydarzeń

Alicja Ujek Fizjo Medyk

Alicja Ujek Fizjo Medyk
Kliczków 38A lok. 6, 59-724 Osiecznica
tel. 694 032 899
http://www.fizjo-medyk.pl

Night Club Eden

Night Club Eden
ul. Żwirowa 13, 59-700 Bolesławiec
tel. 75 734 83 80
http://www.clubeden.pl

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Karkonoszy?
Liczba głosów: 205
Rozpoczęcie sondy 2014-06-16 15:41
nie 67 % 67 %
jest mi to obojętne 24 % 24 %
tak 9 % 9 %

Logo Głos Bolesławca

Wydanie: marzec 1996, strona: 2
575 wyświetleń

Dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska

Tysiąclecie przyłączenia Śląska do Polski wchodzi w szósty rok obchodów.

Rok 1996 został ogłoszony Rokiem Dziedzictwa Kulturowego Dolnego Śląska. Głównym organizatorem i inicjatorem wszelkich poczynań jest Dolnośląskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

W programie tych uroczystości czytamy między innymi:

"Regionaliści Dolnośląscy wzmożonymi działaniami pragną wejść w życie drugiego 50-lecia polskiego osadnictwa na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej oraz kontynuować aktywny i konstruktywny udział w transformacji ustrojowej zapoczątkowanej przed sześciu laty. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie demokracji i dalszy rozwój samorządności w naszym regionie i całym kraju jest naczelnym zadaniem dla wszystkich Stowarzyszeń regionalnych na Dolnym Śląsku...

Rozwijane będą działania wśród społeczności lokalnych służące kształtowaniu patriotyzmu lokalnego i kreowaniu dolnośląskich "małych Ojczyzn".

Towarzystwo Miłośników Bolesławca aktywnie włącza się do tych obchodów z własnym, regionalnym programem, którego głównym hasłem będzie poszerzanie wiedzy o naszym regionie pod hasłem: "Mała Ojczyzna, moje miejsce urodzenia".

Tak się dobrze złożyło, że jednocześnie ukazał się program Ministra Edukacji Narodowej pt.: "Dziedzictwo kulturowe w regionie".

TMB planuje zorganizować naradę nauczycieli szkól podstawowych i średnich szkół w Bolesławcu i przekazać ten program. Jednocześnie chcemy dostarczyć nauczycielom podstawowe materiały do jego realizacji.

Towarzystwo planuje wydanie skryptu Zarysu dziejów Bolesławca, który służyłby młodzieży i nauczycielom, chcielibyśmy również wydać Kalendarium Bolesławca a raczej opracować jego nowe wydanie. TMB chciałoby razem z dyrektorami szkół i nauczycielami historii, geografii, języka polskiego, wspólnie zorganizować "miniolimpiadę" o mieście i regionie. Ponadto występujemy z propozycją organizacji konkursu na małą formę literacką (wiersz, opowiadanie) o moim miejscu urodzenia, mojej "małej Ojczyźnie". Proponujemy również konkurs plastyczny o tej samej tematyce. Czekamy na różne propozycje, o których będziemy informować na łamach "Głosu Bolesławca". Liczymy na życzliwość sponsorów, którzy nas wspierali, na ludzi, którym nie jest obojętny los miasta...

Zb