Bolesławiec

portal i gazeta

Gdzie szukać?

  •  Baza firm i instytucji
  •  Działy portalu
  •  Forum
  •  Galeria zdjęć
  •  Głos Bolesławca
  •  Ogłoszenia
  •  Wiadomości

Wprowadź powyżej frazę, którą chcesz wyszukać (min. 3 znaki)

dzisiaj poniedziałek, 28 lipca, Aidy Innocentego

19:00Deszczowa Piosenka
Kino Forum

» więcej wydarzeń

EKOLOGIA KOSMETYKI / ZDROWEKOSMETYKI.COM.PL

EKOLOGIA KOSMETYKI / ZDROWEKOSMETYKI.COM.PL
ul. Śluzowa 13 B, 59-700 Bolesławiec
tel. 794 292 129
http://www.zdrowekosmetyki.com.pl

Istotne Informacje - portal i gazeta

Istotne Informacje - portal i gazeta
Ul. Gałczyńskiego 2d/6, 59-700 Bolesławiec
tel. 602 158 571
http://www.istotne.pl

Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Karkonoszy?
Liczba głosów: 205
Rozpoczęcie sondy 2014-06-16 15:41
nie 67 % 67 %
jest mi to obojętne 24 % 24 %
tak 9 % 9 %

Logo Głos Bolesławca

Wydanie: marzec 1996, strona: 2
576 wyświetleń

Dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska

Tysiąclecie przyłączenia Śląska do Polski wchodzi w szósty rok obchodów.

Rok 1996 został ogłoszony Rokiem Dziedzictwa Kulturowego Dolnego Śląska. Głównym organizatorem i inicjatorem wszelkich poczynań jest Dolnośląskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

W programie tych uroczystości czytamy między innymi:

"Regionaliści Dolnośląscy wzmożonymi działaniami pragną wejść w życie drugiego 50-lecia polskiego osadnictwa na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej oraz kontynuować aktywny i konstruktywny udział w transformacji ustrojowej zapoczątkowanej przed sześciu laty. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie demokracji i dalszy rozwój samorządności w naszym regionie i całym kraju jest naczelnym zadaniem dla wszystkich Stowarzyszeń regionalnych na Dolnym Śląsku...

Rozwijane będą działania wśród społeczności lokalnych służące kształtowaniu patriotyzmu lokalnego i kreowaniu dolnośląskich "małych Ojczyzn".

Towarzystwo Miłośników Bolesławca aktywnie włącza się do tych obchodów z własnym, regionalnym programem, którego głównym hasłem będzie poszerzanie wiedzy o naszym regionie pod hasłem: "Mała Ojczyzna, moje miejsce urodzenia".

Tak się dobrze złożyło, że jednocześnie ukazał się program Ministra Edukacji Narodowej pt.: "Dziedzictwo kulturowe w regionie".

TMB planuje zorganizować naradę nauczycieli szkól podstawowych i średnich szkół w Bolesławcu i przekazać ten program. Jednocześnie chcemy dostarczyć nauczycielom podstawowe materiały do jego realizacji.

Towarzystwo planuje wydanie skryptu Zarysu dziejów Bolesławca, który służyłby młodzieży i nauczycielom, chcielibyśmy również wydać Kalendarium Bolesławca a raczej opracować jego nowe wydanie. TMB chciałoby razem z dyrektorami szkół i nauczycielami historii, geografii, języka polskiego, wspólnie zorganizować "miniolimpiadę" o mieście i regionie. Ponadto występujemy z propozycją organizacji konkursu na małą formę literacką (wiersz, opowiadanie) o moim miejscu urodzenia, mojej "małej Ojczyźnie". Proponujemy również konkurs plastyczny o tej samej tematyce. Czekamy na różne propozycje, o których będziemy informować na łamach "Głosu Bolesławca". Liczymy na życzliwość sponsorów, którzy nas wspierali, na ludzi, którym nie jest obojętny los miasta...

Zb