W odbywających się w dniach 12-13 grudnia Zimowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Nowej Rudzie, w których wzięło udział 411 zawodników i zawodniczek z 44 dolnośląskich klubów, nasze pływaczki wywalczyły 5 medali.
Izabela Tkaczyk, posiadająca obecnie trzeci wynik w kraju na dystansie 100 m stylem zmiennym, potwierdziła, że należy do najlepszych zawodniczek w Polsce, zdobywając srebrne medale na dystansie 100 m st. dowolnym (1.00.57 min) oraz 100 m st. zmiennym (1.08.28 min). Podopieczna trenerów Krzysztofa Wróbla i Wiktora Łodygi wywalczyła również dwa brązowe medale. Na 50 m st. motylkowym (30.63 s) oraz 200 m st. zmiennym (2:30.08 min).
Trzeba wspomnieć, że w czasie mistrzostw odbyła się gala sportowa, na której wyróżniono najlepszych pływaków Dolnego Śląska. Izabela Tkaczyk otrzymała z rąk prezesa Dolnośląskiego Związku Pływackiego Zbigniewa Dubiela list gratulacyjny za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji Top Ten Poland w sezonie 2014 r. Wraz z Izą wyróżniono listem gratulacyjnym również trenera prowadzącego Krzysztofa Wróbla.
Z brązowym medalem z mistrzostw wraca Klaudia Petters, która na morderczym dystansie 800 m poprawiła rekord życiowy (10:06.27). Klaudia o krok od medalu była jeszcze na dystansie 100 m st. zmiennym (1:10.66 min).
O ogromnym pechu może mówić Agata Knapik, która zajęła cztery 4 miejsca na dystansach: 400 m stylem zmiennym (5:27.00 min), 100 m st. zmiennym (1:10.66 min), 100 m st. motylkowym (1:10.26 min) i 200 m st. motylkowym (2:38.63 min).
UKS Oxpress reprezentowały jeszcze: Julita Węglicka – 12 miejsce na 200 m st. motylkowym (2.59.40 min), Patrycja Faryna – 17 miejsce na 100 m st. klasycznym (1.27.59 min) oraz Iwan Sushchanka – 31 miejsce na 50 m st.dowolnym (32.68 s).
Oto komplet wyników zawodniczek i zawodników UKS Oxpress w swoich kategoriach wiekowych:
Izabela TKACZYK (2000 r.)
- 100 m stylem dowolnym – 2 miejsce, 1.00.57
- 100 m stylem zmiennym – 2 miejsce, 1.08.28
- 50 m stylem motylkowym – 3 miejsce, 30.63
- 200 m stylem zmiennym – 3 miejsce, 2:30.08
- 50 m stylem dowolnym – 4 miejsce, 28.23
- 50 m stylem dowolnym – 6 miejsce, 36.53
Agata KNAPIK (2000 r.)
- 400 m stylem zmiennym – 4 miejsce, 5:27.00
- 100 m stylem zmiennym – 4 miejsce, 1:10.66
- 100 m stylem motylkowym – 4 miejsce, 1:10.26
- 200 m stylem motylkowym – 4 miejsce, 2:38.63
- 50 m stylem motylkowym – 6 miejsce, 31.32
- 100 m stylem dowolnym – 10 miejsce, 1:04.15
- 50 m stylem dowolnym – 16 miejsce, 29.49
Klaudia PETTERS (1999 r.)
- 800 m stylem dowolnym – 3 miejsce, 10:06.27
- 100 m stylem zmiennym – 4 miejsce, 1:10.66
- 200 m stylem grzbietowym – 9 miejsce, 2:38.22
- 100 m stylem dowolnym – 34 miejsce, 1:08.67
- 50 m stylem dowolnym – 34 miejsce, 31.67
Julita WĘGLICKA (2001 r.)
- 200 m stylem motylkowym – 12 miejsce, 2:59.40
- 50 m stylem motylkowym – 21 miejsce, 35.55
- 100 m stylem motylkowym – 23 miejsce, 1:18.92
- 100 m stylem grzbietowym – 23 miejsce, 1:18.92
- 50 m stylem grzbietowym – 21 miejsce, 37.27
Patrycja FARYNA (2001 r.)
- 100 m stylem klasycznym – 17 miejsce, 1:27.59
- 100 m stylem zmiennym – 20 miejsce, 1:19.16
- 50 m stylem klasycznym – 22 miejsce, 40.74
- 50 m stylem dowolnym – 36 miejsce, 31.68
- 100 m stylem dowolnym – 39 miejsce, 1:10.43
Iwan SUSHCHANKA (2003 r.)
- 50 m stylem dowolnym – 31 miejsce, 32.68
- 100 m stylem dowolnym – 28 miejsce, 1:13.87.
Dariusz Łomański/ii