Czarna Dywizja na najwyższym stopniu podium

fot. Sekcja SiWF 10BKPanc W dniach 10-16 lutego w Jakuszycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Sił Powietrznych w Biegach Narciarskich. Już pierwszego dnia zmagań na najwyższym podium w kategorii kobiet stanęły dwie zawodniczki 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc).
istotne.pl 0 wojsko, 10bkpanc, zawody, świętoszów

W zawodach udział wzięli nie tylko biegacze Sił Powietrznych. Na starcie stanęli także żołnierze reprezentujący Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną oraz Szkolnictwo Wojskowe. W sumie 67 zawodników i zawodniczek. 10BKPanc reprezentowali: starszy chorąży sztabowy Zdzisław Mazurczak, szeregowa Katarzyna Leja oraz szeregowa Iwona Iwaniec.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się sprinty techniką klasyczną na dystansie 1,2 kilometra, w którym bezkonkurencyjne okazały się nasze panie: Katarzyna Leja z czasem 3:26 oraz Iwona Iwaniec z czasem 3:27, wyprzedzając kolejną zawodniczkę o ponad pół minuty.

Wśród panów najlepsze czasy uzyskali żołnierze Czarnej Dywizji, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, a byli to: szeregowy Michał Kobielusz z 6BPD (2.40,08), plutonowy Rafał Walicki z 17BZ (2.40,88) oraz starszy szeregowy Bartłomiej Stanik z 6BPD (2.41,08).

Czarna Dywizja na najwyższym stopniu podiumCzarna Dywizja na najwyższym stopniu podiumfot. Sekcja SiWF 10BKPanc

W piątek 13 lutego nasi reprezentanci zdecydowanie wygrali biegi sztafetowe na dystansie 4 x 1,6 kilometra w składzie: Rafał Walicki, Bartłomiej Stanik, Michał Kobielusz oraz Katarzyna Leja.

W ostatnim dniu zmagań, w biegu na dystansie 12 kilometrów techniką klasyczną, reprezentanci 11LDKPanc nie obniżyli poprzeczki i po raz kolejny zgarnęli najcenniejsze trofea. Nasze panie, byłe biathlonistki, zdecydowanie uciekły rywalkom. Wygrała Iwona Iwaniec, a minutę później na mecie stawiła się Katarzyna Leja. Obie wyprzedziły kolejną zawodniczkę o całe 12 minut.

Wśród panów zwyciężył Michał Kobielusz z czasem 42,28, a drugi na mecie był Rafał Walicki (45.09).

Reprezentant naszej brygady Zdzisław Mazurczak, mimo że zaliczany był do najstarszych zawodników mistrzostw, zajął wysokie 10 miejsce.