• Mam przed sobą fakturę za ceremonię pogrzebową i przyznam szczerze jestem pełen podziwu dla jej twórcy. Fantazja w jej tworzeniu dalece przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Jest jawnym aktem grabieży dokonanym na rodzinie zmarłego. / moim zdaniem /.

 • Szkoda, ze nie napisałes co wchodziło w cenę.

 • W Bolesławcu usługi pogrzebowe są w ogóle masakrycznie drogie. Pare lat temu musiałem pochować kogoś z rodziny i pochowanie tej osoby w jej rodzinnych stronach - 360 km od Bolesławca- bło tansze niż u nas w mieście! I to z transportem! Bolesławiec to bardzo drogie miasto.

 • Mam fakturę przed sobą. Oczekuję najpierw na opinie Bolesławian.
  Z całą pewnością to opiszę.
  Wiem że ta cała twórczość powstaje w Ratuszu / to właściciel firmy /
  Za wodę i ścieki oprócz ceny metrów jest pozycja abonament za wodę i abonament za ścieki.

 • U mnie na fakturze za pogrzeb była pozycja... czesanie brody, bo zmarły taką posiadał, nie pamiętam kwoty tej usługi, ale wiem, że zwaliła mnie z nóg. Na moje pytanie dlaczego tak drogo, pani odpowiedziała, że to ogólna kosmetyka była... więcej pytań juz nie zadawałam, bo to ani czas, a ni miejsce na takie rzeczy, ale ciągną z każdej strony, aby tylko faktura opiewała na wysoką kowtę :/.

 • A ja jestem pełna podziwu dla pana panie Przemysławie, że po ceremonii pogrzebowej ma pan czas, ochotę i chęci do podejmowania się jakichkolwiek dyskusji akurat na forum. Nie mam pojęcia kim była dla pana osoba, której to pochówek wzbudził w panu tyle niejasności, ale uważam, że nie na miejscu jest podejmować temat. Jesli jest pan niezadowolony z usług firmy lub też zakładu pogrzebowego, radzę tam się bezpośrednio udać i wyjaśnić sprawę. Jeśli nie poskutkuje, to proszę się wybrać do owego Ratusza i tam szukać rozwiązania sprawy.

 • A... pewnie jesteś pracownikiem tego zakładu ze udzielasz
  Panu Przemysławowim takich rad! Pewnie, najlepiej niech nas kantują, a my siećmy cicho.

 • Dziękuję za Pani podziw. Osoba zmarła jest mi całkowicie obca. Jedynie ze względu na pełnioną funkcję polityczną zwracają się do mnie mieszkańcy z prośbą o interwencję w różnych sprawach. Aby być obiektywnym czuję się w obowiązku poddania tematu pod ocenę internautów. Z wielu dokumentów jasno wynika że administratorzy miasta mocno manipulują przy fakturach aby pozyskać od mieszkańców maksymalnie dużo środków, które potem wydane zostaną na podtrzymanie się u władzy.
  Gdyby na przykład wydano to wszystko na studnię geotermalną lub elektrownie ze źródeł odnawialnych aby obniżyć mieszkańcom Bolesławca i okolic koszt energii był bym pierwszy który wołał by o podwyżkę dla prezydenta. Niestety jest całkowicie odwrotnie -- Pan Prezydent, Pan Starosta fundują nam coraz większe długi i coraz droższe życie.
  Teraz jednak zapraszam do dalszej polemiki o cenie pochówku na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.

 • Ale jak mamy polemizować, kiedy nie wiemy o czym?
  No chyba, że jest to temat, tylko dla tych, którzy zetknęli się z tematem.

 • Temat dla żywych którzy mają swoje zdanie. Czy ceny usług pogrzebowych są adekwatne do wkładu pracy? Czy usługi pogrzebowe nie żerują na klientach będących w stanie nadzwyczajnych emocji.