Odmłodzony BKS zremisował z Promieniem Żary

jakub-kosior-bks-bobrzanie
istotne.pl 0 sparing, promień, żary, bks bolesławiec

W 30-stopniowym upale seniorzy BKS rozegrali pierwszy sparing przed sezonem 2014/2015. Przeciwnikiem drużyny Andrzeja Kisiela był spadkowicz z III ligi – Promień Żary. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0). Gola dla BKS zdobył w drugiej połowie spotkania Jakub Kosior. Jakub ma 18 lat. Jest wychowankiem Chrobrego Nowogrodziec. Od 2011 roku reprezentował barwy Zagłębia Lubin. Gra na pozycji pomocnika. W składzie BKS zagrał też Michał Kapusz. Michał ma także 18 lat. Gra na obronie. Jest wychowankiem BKS, a ostatnio, podobnie jak Jakub, występował w Zagłębiu Lubin.

Kontuzjowany Marek Majka opuszcza boisko na rękach kolegów z drużynyKontuzjowany Marek Majka opuszcza boisko na rękach kolegów z drużynyfot. MZ

Do zespołu powrócił też znany bolesławieckim kibicom bramkarz Sebastian Łokaj oraz pomocnik Łukasz Mikołajczyk Niestety, w sobotnim meczu poważnej kontuzji kolana nabawił się Marek Majka. Napastnik BKS został zniesiony z boiska i przewieziony do bolesławieckiego szpitala. Sobotnie spotkanie kontrolne obejrzało około 100 kibiców.

Jakub Kosior strzelec gola dla BKSJakub Kosior strzelec gola dla BKSfot. MZ

W pierwszej połowie w BKS zagrali: Sebastian Łokaj, Krzysztof Janicki, Piotr Bryłkowski, Michał Kapusz, Mariusz Wakulski, Piotr Dzięgleski, Jacek Bochnia, Jakub Kosior, Daniel Ziółkowski, Emmanuel Ohagwu i Marek Majka. W drugiej połowie na boisku pojawili się: Cezary Purta, Łukasz Mikołajczyk, Eryk Kliwak i Marcin Kraśnicki.

Najbliższe sparingi

W najbliższą sobotę (26 lipca), o godzinie 11:00, na stadionie przy ul. Spółdzielczej BKS podejmie Kuźnię Jawor. Natomiast w środę (30 lipca), o 18:00, bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Złotoryja.

(informacja: BKS Bobrzanie/MZ)